Užrašai

 • Kaip aš atradau ACT

  Ar visi sporto psichologai vienodi? Žinoma, ne! Ir vienas skirtumas susijęs su tuo, kokios mokykos/ terapinės krypties laikosi. Aš pasirinkau priėmimu ir įsipareigojimu grįstą terapiją (angliškai ACT), kurioje nemažas vaidmuo tenka atidai. Ir noriu pasidalinti, kaip tai įvyko ir kodėl būtent ši kryptis.

 • Dėmesingas meistriškumas

  Dėmesingas meistriškumas - tai sugebėjimas bet kokiomis aplinkybėmis, apėmus bet kokioms emocijoms sutelkti dėmesį į tai, kas tuo metu svarbiausia - būti tokiu, kokiu norisi būti, susikoncentruoti į tikslų siekimą, demonstruoti savo sportinį meistriškumą.

 • Trys keliai

  Būdami žmonėmis mes kiekvieną dieną išgyvename daug įvairių jausmų bei emocijų. Dalis jų yra malonios, jas norisi patirti, tęsti, kartoti, kitos priešingai - nemalonios, jų nesinori nei patirti, nei tęsti, nei kartoti. Tačiau jos yra. Natūralu, kad dažnai kyla klausimas, ką su savo emocijomis daryti? Atsakymų yra begalės, priklausomai nuo atsakančiojo įsitikinimų bei patirties.

 • Mitai apie sporto psichologiją

  Ką žinote apie sporto psichologiją? Kurie iš šių įsitikinimų yra teisingi, o kurie - klaidingi? Šiame straipsnyje aptariami mitai, kurie dažnai trukdo sportininkams bei jų treneriams kreiptis į (sporto) psichologą.

 • Psichologinė parama sportininkui: kas? kur? kaip? kada?...

  Kiekvienas sportuojantis žmogus, kiekvienas atletas anksčiau ar vėliau supranta, kad jo sportinėje veikloje nemažą vaidmenį vaidina psichologinis pasirengimas. Vieni šiuo pasirengimu rūpinasi savarankiškai, kiti kreipiasi pagalbos į trenerius ar sporto psichologijos specialistus. Kaip atrodo darbas su sporto psichologu?

 • Psichologiniai įgūdžiai - kas tai?

  Angliškai kalbančių šalių sporto psichologijoje sąvoka „psichologiniai įgūdžiai“ plačiai paplitusi. Ji suprantama ne tik patiems psichologams, bet ir sportininkams ar treneriams. Tačiau mūsų kalboje tai sąlyginai naujas terminas, todėl sportininkams ar treneriams ne visuomet žinoma, kas slepiasi už šios sąvokos.

 • Sporto psichologė: ribos dažnai egzistuoja tik mūsų galvose

  Didžiausiu daugelio priešu tampa nepasitikėjimas savimi ir nerimas. Nors ir norime patobulėti profesinėje srityje ar kažko naujo išmokti, stabdo nesėkmės baimė. Emocinė įtampa kiša koją net ir profesionaliems sportininkams. Todėl sporto psichologė Lina Vaisetaitė teigia, kad jos profesinės žinios gali būti naudingos ne tik profesionalams.

 • Virtualūs seminarai: nesėkmės baimė

 • Tikimybių teorija: "taikli ranka"

  Mūsų protas turi neįtikėtiną polinkį įžvelgti dėsningumus ir priežastingumą; taip pat ir ten, kur veikia atsitiktinumai. Be to, kartais jis visiškai nepaklūsta logikai bei remiasi įspūdžiu. Tai savo knygoje "Mąstymas, greitas ir lėtas" įvairiais pavyzdžiais iliustruoja D. Kahneman.

 • Sporto psichologė: vertinant rezultatus mūsų sportininkai kažką praranda

  Psichologinis pasirengimas – būdas pasiekti optimalią būseną, kai to labiausiai reikia. Sporto psichologija siekia išmokyti sportininką kontroliuoti savo būseną. Kiekvienas sportinės karjeros metu išmoksta atpažinti, kokia ta būsena, kai jis geriausiai pasirodo.

 • Pasaulio rekordai nueis į užmarštį

  Prabėgus pusšimčiui metų sportininkų šūkis „Greičiau, aukščiau, stipriau!“ kels tik šypsenas. Nei greičiau bėgti, nei aukščiau šokti, nei stipriau stumti štangą bus tiesiog neįmanoma, nes žmonija už kelių dešimtmečių pasieks savo fizinių galimybių ribas.